środa, 20 czerwca 2018

Włączniki dotykowe w szklanych panelach, nie zostawiają odcisków palców, 4 kolory: biały, czarny, złoty i srebrny.




Co jest najbardziej denerwującego we włącznikach oświetleniowych? To że szybko się brudzą. W sumie nie ma w tym nic dziwnego. Dotykane w ciągu dnia dziesiątki lub setki razy, „łapią” kurz i tłusty brud, który często mamy na palcach. Jest to szczególnie widoczne na białym tworzywie, na którym szybko pojawiają się ciemne smugi i odciski palców. Jak z tym walczyć? Są dwie metody. Pierwsza to regularne czyszczenie włączników wilgotną szmatką z użyciem detergentów. I o ile w małym mieszkaniu lub domu jest to do zrobienia, o tyle przy większej liczbie włączników oznacza to sporo pracy. W takim przypadku zachęcamy do skorzystania z drugiej opcji – montażu włączników dotykowych w szklanych panelach.


Włączniki szklane – wygodne i niebrudzące


Z całym przekonaniem można powiedzieć, że włączniki dotykowe w szklanych panelach to nowość, która szybko zyskała zwolenników. Dlaczego? Zacznijmy od tego, co widoczne na pierwszy rzut oka. Włączniki dotykowe są idealnie płaskie i gładkie. Nie ma w nich żadnych elementów mechanicznych, dzięki czemu obsługa jest bez wysiłkowa. Wystarczy dotknąć zaznaczone pole na panelu, a włącznik zostanie uruchomiony lub wyłączony. Co najważniejsze, włącznik działa wtedy, kiedy mamy lekko wilgotne palce i nie pozostają na nim odciski.

Drugim powodem, dla którego włączniki dotykowe są chętnie wybierane, jest łatwość utrzymania ich w perfekcyjnej czystości. 


Ich powierzchnia jest wykonana ze szkła, co sprawia że zabrudzenia nie wnikają w głąb materiału, lecz osadzają się na jego powierzchni. Ewentualna pielęgnacja włączników polega na ich szybkim, delikatnym przetarciu szmatką lub wilgotnym ręcznikiem. Bez polerowania i mocniejszego pocierania. Tu należy dodać jeszcze jedną rzecz. Włączniki dotykowe są wykonane ze szkła hartowanego, które nie tylko ma większą odporność na uszkodzenia mechaniczne, ale również nie powstają na nim rysy. To ważna informacja dla tych, którzy obawiają zarysowania włączników paznokciami, biżuterią lub szmatką. Same włączniki można zakupić w 4 podstawowych kolorach: białym, czarnym, srebrnym i złotym, a ich montaż jest równie prosty co instalacja tradycyjnych włączników z klawiszami.

6 komentarzy:

  1. Rewelacyjnie się prezentują, bardzo "luksusowo". Bardzo fajny blog, dużo ciekawych informacji i fajnym językiem pisane posty. Już od jakiegoś czasu tu zaglądam. Brawo dla autora ;)

    https://dlaelektrykow.pl/196-przedluzacze-zwijane-bebnowe

    OdpowiedzUsuń
  2. Super post, nie miałam pojęcia, że mozna dostać włączniki, które się nie brudzą! Świetnie sprawdziłyby się w moim mieszkaniu, bo są wiecznie czymś ubrudzone. Szczególnie w garażu mojego męża :) No cóż, pozostaje mi tylko namówić go na wymianę website. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  3. Jeżeli ktoś autentycznie chce się zająć elektryką i to nawet amatorsko to musi wiedzieć, że jakość sprzętu jest kluczowa. Naprawdę nie ma co oszczędzać. Nie polecam. Ja działam z : https://dlaelektrykow.pl/134-gniazda-i-laczniki i serio jestem zadowolony.

    OdpowiedzUsuń
  4. Skoro mowa już o elektryce, to myślę że warto zainteresować się tematem uprawnień SEP. Tutaj bez wątpienia liderem jest https://sep-on-line.pl/mapa-strony także polecam zajrzeć na ich stronę www.

    OdpowiedzUsuń
  5. Gdybyście szukali sterowników, falowników czy czujników to znajdziecie je na stronie http://www.gigaom.pl/czujniki_indukcyjne.html to sklep w którym można zamówić elementy automatyki. Sprawdźcie bo to naprawdę super oferta. zachęcam.

    OdpowiedzUsuń